top of page
ggzsjjg.png

Ganadónan di PWA Bonaire Youth & Junior  Slalom World Cup 2024 i 20th Prokids Bonaire 2024

Resientemente Stichting Aquaspeed Bonaire Windsurfers a organisá e di 20 edishon di Prokids Bonaire. Pa e okashon spesial aki, a organisá un kompetensia di windsurf na nivel internashonal, esaki ku outorisashon di  Professional Windsurfers Association (PWA). 

 

Trinta partisipante a kompetí den PWA Bonaire Youth & Junior Slalom World Cup 2024 den e kategorianan; U13, U15, U17 i U21 femenino i maskulino.

E partisipantenan tabata di Aruba, Boneiru, Gran Bretania, Fransia, Ulanda i Swisa.


 Djasabra 25 di mei durante ‘Taste of Bonaire: Prokids Edition’ den Parke Wilhelmina

a otorgá e premio na e sigiente ganadónan. 

 

FULL FLEET:                #1. Brendan Lorho di Fransia, #2. Storm Nicolai,

#3. Tycho Smits, ámbos di Boneiru.

JUNIOR U15 GIRLS:         #1. Kit De Jong, #2. Lone De Jong, #3. Lios Schut,

tur tres di Boneiru. 

YOUTH U17 GIRLS:          #1. Bobbi-Lynn De Jong, #2. Silke te Velthuis, ámbos di Boneiru.

YOUTH U21 GIRLS:          #1. Louise van der Meulen di Aruba,

#2. Lilia Yelland Gran Bretania.

JUNIOR U13 BOYS:          #1. Joey Ross di Aruba,

#2. Tobi Korver. #3 Julien Blom ámbos di Boneiru.

JUNIOR U15 BOYS:          #1. Arxon Gomperts, #2. Barrie Sassen,

#3 Jeevian IJtsma di Boneiru. 

YOUTH U17 BOYS:           #1. Tycho Smits, #2. Storm Nicolai, #3. Caylen Allee,

tur tres di Boneiru. 

YOUTH U21 BOYS:           #1. Brendan Lorho di Fransia, #2. Bimbi Clappers di Boneiru,

                                            #3. Joa van den Berg di Hulanda. 

 


E di 20 edishon di Prokids Bonaire a tuma lugá djadumingu 26 di mei ku e siguiente kategorianan den slalom windsurfing: U13, U15, U17, U21 i Open Class di femenino i maskulino i tambe Sunfish i Optimist. Anke bientu no tabata faborabel a logra algun kareda ku e sigiente resultadonan;


OPTIMIST:  #1. Kyra van den Keuken, #2. Beau Hilgers, #3. Juno Du Mee

SUNFISH:  #1. Sipke Stapert, #2. Jorge (Kabes) Soliano, #3. Yelloman Martis

JUNIOR U13 GIRLS:  #1. Cymaika Sances, #2. Love'ssa Soechit, #3. Elvy Bos

JUNIOR U15 GIRLS:  #1. Lone De Jong, #2. Kit De Jong

JUNIOR U15 BOYS: #1. Jeavian Ijtsma, #2. Kingston Coffie

JUNIOR U17 GIRLS: #1. Bobbi-Lynn De Jong

JUNIOR U17 BOYS:  #1. Storm Nicolai, #2. Arxon Gomperts

 

Di parti Stichting Aquaspeed Bonaire Windsurfers un danki di kurason na tur e boluntario i spònser pa nan aporte na e di 20 edishon di Prokids Bonaire.

1 view

Comentarios


BROKES 93.5 - Mas i Mas ta skuch'e

Kontakto

Buskando mas informashon?
Tuma kontakto ku nos awe mes.

STUDIO; +599 701 0935

Djòni Leoneta; +599 786 9091

Ethel Leoneta; +599 796 9133

Djaluna pa djabièrnè

8or di mainta pa 6or di atardi

  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook

Danki pa komunuika ku nos!

Nos Klientenan Felis

"Add a testimonial that a happy customer or client has said about working with you."

Amanda Johns, COO, HORIZON

Diamonds Music Logo.jpg
mcb.png
Untitled_edited.jpg
Logo - My Eye Optical.jpg
Bashi.png
bottom of page